Menu
Your Cart
Saat 18:00’ Kadar Aynı Gün Ücretsiz Kargo

İade ve Değişim Şartları

Misafir oturumu ile hesap oluşturmadan kolay bir kaç adımda siparişinizi verebilirsiniz. Sipariş süreci, kargo takibi ve satış sonrası hizmetler için hesap oluşturmanızı tavsiye ederiz. 

Ödemelerinizi PAYTR 3D Güvenli ödeme altyapısını kullanarak Kredi Kartı ve Banka Kartları ile peşin yada taksitli olarak yapabilirsiniz. Sitemizde hiç bir kredi kartı bilginiz saklanmamaktadır. Tüm ödeme hizmetlerinde PAYTR 3D Güvenlik Altyapısı kullanılmaktadır

Tüm siparişleriniz, ücreti firmamız tarafından ödenerek Aras Kargo ile gönderilmektedir. 

Hafta içi saat 18:00'a kadar, Cumartesi günü ise 13:00'a kadar ödemesi yapılan tüm siparişleriniz aynı gün kargoya verilmektedir. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde verilen siparişleriniz tatil bitimi ilk iş gününde kargoya verilmektedir. Kargo teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat hızına, çalışma programına ve dağıtım şubesi yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Normal koşullarda 1-3 gün arasında teslimatlar yapılmaktadır. Size teslimatın tam ne zaman yapılacağını, kargo takip numarası ile  Aras Kargo web sitesinden yada 444 25 52 Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bulunan iade ve değişim şartlarımıza uygun bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MÜSTERİ HİZMETLERİ – DESTEK HATTI

Ürünler ve Siparişlerinizle ilgili her türlü soru ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde en kısa sürede yanıtlanacaktır.

E-Posta : destek@cimricik.com – Telefon : 0850 372 72 32

 

İADE VE DEĞİŞİM

Cimricik.com’dan satın aldığınız ürünleri 14 gün içerisinde Cayma Hakkı kapsamında herhangi bir sebep göstermeden iade edebilirsiniz.

Ürün iadeleri yalnızca Aras Kargo ile yapılabilmektedir.

Satın aldığınız ürünü iade ederken ürüne ait ambalaj, yanında verilen hediye, 1 nüsha fatura aslı / sipariş formu ile iade etmeniz gerekmektedir.

Bu yüzden ürün size ulaştıktan sonra faturasını veya paketini saklayınız. 1 Nüsha Fatura Aslı;  kargo poşetinin dış tarafındaki şeffaf cep şeklindeki gözünde gönderilmektedir. Ayrıca elektronik ortamda, E-Arşiv/E-Fatura olarak mail adresinize gönderilmektedir.

İade / Değişim formu doldurulmayan, faturasızyada Aras Kargo haricinde başka kargo firmasıyla gönderdiğiniz ürünler kabul edilmemektedir. İade ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır:

 

İADE ŞARTLARI

Ürün paketi açılırken yıpranmamış ve yırtılmamışsa, (bantlama, yırtılma vs.)

Ürün herhangi bir hasar görmemişse (çizik, bozulma, deforme vb)

Ürün kullanılmamışsa,

Tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamışsa,

1 Nüsha faturası ve kargoda zarar görmeyecek şekilde kendi sevkiyat kutusunda Aras Kargo ile gönderim yapılması halinde 14 gün içerisinde iade ve değişim sağlanmaktadır.

 

İADE VE DEĞİŞİMİ YAPILAMAYAN ÜRÜNLER

Kişiye özel tek kullanımlık ürünlerde, 

Paketi açıldığında tekrar kullanılamayacak tek kullanımlık ürünlerde,

-        Ekran koruyucu Cam Ürünleri

-        Ekran Koruyucu Film Ürünleri

-        Batarya,

-        Hafıza kartı

-        Kişiye özel baskılı kılıflarda iade ve değişim yapılamamaktadır.

 

NAKLİYE-KARGO AŞAMASINDA ZARAR GÖREN ÜRÜNLER

Tarafınıza gönderilen kargolar sigortalıdır. Kargonuzu teslim alırken gönderilen ürünü mutlaka kontrol ederek alınız. Ürün hasarlıysa mutlaka hasar tespit tutanağı tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Hasar tespit tutanağı tutulmayan ürünler firma sorumluğumuzdan çıkmaktadır. Hasar tespit tutanağını destek@cimricik.com mail adresimize ulaştırmanız durumunda hemen bir yenisi size tekrar ücretsiz kargolanacaktır.

 

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Sipariş değişikliklerinde cimricik.com tarafından bir hata ya da yanlış ürün gönderimi yapıldıysa değişim işlemlerinde kargo ücretsizdir. Müşteri kaynaklı hatalarda kargo ücreti müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.

 

ÜRÜNÜ NASIL GÖNDERECEĞİM ?

-        Siparişlerim kısmında talep oluşturunuz,

-        Ürünü,

-        Varsa hediyelerini,

-      Ürün Faturası,

-        İade-değişim formunu doldurarak,

-        Aynen size geldiği gibi paketleyiniz.

-        En yakın Aras Kargo Şubesine 112 000 780 1616 Firma Anlaşma Kodumuzu söyleyerek teslim ediniz. (Kargo görevlisine bu kodu, firma anlaşma alanına girmesini isteyiniz)

 

PARA İADESİ İŞLEMLERİ

Para iade işleminiz, iade talebinizin geçerli olması sonucunda, iade ettiğiniz ürünlerin bize ulaşmasından itibaren 10 gün içerisinde yapılır. İade edilecek tutarın hesabınıza geçmesi, siparişinizi oluştururken kullandığınız ödeme şekline göre farklılık göstermektedir.

 

Tek Çekim Kredi Kartı ile ödenen siparişlerde

Tek Çekim Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerde paranız 10 gün içerisinde hesap dökümünüzde görünmektedir. Bu süre bankanızla ilgili olup hesap kesim tarihinize göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bankanızı arayınız.

 

Taksitli Kredi Kartı ile ödenen siparişlerde

Taksitli Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerde, seçmiş olduğunuz vade karşılığında ödemeniz gereken aylık tutar, her ay hesap dökümünüzde artı bakiye olarak eklenir. Yani aylık 5 TL’lik taksitle bir ürün satın aldıysanız, siparişinizin iptal edilip paranızın iade edilmesi durumunda, seçtiğiniz taksit sayısı süresince hesabınıza artı (+) 5 TL bakiye eklenir.

 

EFT/Havale ile ödenen siparişlerde

Ödemenizi EFT/Havale yolu ile yapmanız durumunda para iadesi, İade / Değişim formunda yazacağınız IBAN numarasına yapılmaktadır.