TESLİMAT VE KARGO SÜRECİ

 

Cimricik.com da yapacağınız tüm alışverişlerinizde Türkiye'nin her yerine kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

Anlaşmalı kargo firmamız ARAS KARGO’dur.

Özelikle cep telefonu aksesuarlarında, hatalı sipariş vermemek adına; Telefonunuzun Ayarlar>Hakkında Menüsünde yazan model numarası ile İlan Başlığında/Seçeneklerde yazan model numarasını karşılaştırıp kontrol ederek sipariş oluşturmanızı önemle hatırlatmak isteriz.

Satın aldığınız ürünler, özel olarak tasarlanmış mukavva kutularda, havalı naylon ile paketlenerek kargoya verilir.

Ürünlerimizin %90' ı aynı gün kargoya teslim edilir. Diğer tüm ürünlerimiz maksimum 2 iş günü içinde kargoya verilir.

Hafta içi saat 16:00’a kadar Cumartesi günleri ise saat 12:00’a yaptığınız alışverişleriniz, aynı gün kargoya verilir.

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde size bilgilendirme e-postası gönderilmektedir. Size gönderilen kargonun;Aras Kargo sistemine kaydedilmesi ve entegrasyon sistemi ile hesabınıza aktarılması saat 19:00’a kadar belli aralıklarla gerçekleşmektedir. Bu saat itibariyle, kargonuzun durumunu anlık olarak takip etmek için Sipariş Takibi sayfasından,kargo durumu satırından nerede olduğunu görebilirsiniz.

Kargo firmaları, Pazar günü ve resmî tatil günlerinde çalışmadığı ve teslimat yapmadığı için, söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Pazartesi günleri kargo gönderiminde ve özel günlerde; yoğunluk kaynaklı gecikmeler yaşanabilmektedir. Geciken siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir.

Havale ile ödeme yaptığınız alışverişlerde, siparişinizin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir. Siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kargo teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat hızına, çalışma programına ve dağıtım şubesi yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Size teslimatın tam ne zaman yapılacağını, kargo takip numarası ile  Aras Kargo web sitesinden yada 444 25 52 Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Tarafınıza gönderilen kargolar sigortalıdır. Kargonuzu teslim alırken gönderilen ürünü mutlaka kontrol ederek alınız. Ürün hasarlıysa mutlaka hasar tespit tutanağı tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Hasar tespit tutanağı tutulmayan ürünler firma sorumluğumuzdan çıkmaktadır. Hasar tespit tutanağını destek@cimricik.com mail adresimize ulaştırmanız durumunda hemen bir yenisi size tekrar ücretsiz kargolanacaktır.